Site icon GenclerNeBiliyo

DevFest 2020 Duyuruldu

16-18 Ekim tarihleri arasında dünya üzerindeki binlerce geliştirici DevFest 2020 etkinliği için bir araya geliyor. DevFest 2020 etkinliği, topluluk önderliğinde Google teknolojilerini öğrenme imkanı sağlıyor.

İnsanlar evde vakit geçirmeyi benimsedikçe geliştiriciler topluluğa çok daha fazla önem göstermeye başladı. Geçtiğimiz yıllarda, DevFest yüzyüze düzenlenen bir etkinlikti. 2020’de topluluk geliştiricileri en çok istedikleri zamanda birbirleriyle bağının kopmaması adına tamamiyle yeni bir biçimde, sanal olarak, bir araya geliyor.

Konuşmacılar

DevFest gücünü etkinliği düzenleyen ve etkinlikte tamamiyle kendine has perspektifleriyle konuşma yapan çeşitli arkaplana ve becerilere sahip insanlardan alıyor. Dünyanın farklı bölgelerinde, DevFest’i birçok yerel dilde bulabilirsiniz. DevFest konuşmacıları çeşitli teknoloji uzmanlarından oluşuyor. Bunlar; çocuk geliştiriciler, kendi kendini yetiştirmiş programcılar ve startup firmalarının CEO ve CTO’ları. Aynı zamanda DevFest’te Google, Women Techmakers ve Google Developer Experts‘ten farklı farklı konuşmacılara yer veriliyor. Bu çeşitli perspektifler eşsiz ve zengin bir geliştirici konferansını ortaya çıkarıyor.

Oturumlar Nasıl Gerçekleşecek?

Bu yılın oturumları teknik konuşmaları, topluluk çalışmalarını ve Google Developers tarafından bir açılış konuşmasını içeriyor. Bu etkinlikler boyunca geliştiricler Google teknolojilerinin kendilerine uygulama geliştirmeleri, öğrenmeleri ve ortaya ürün çıkartmaları konusunda nasıl yardımcı olduğunu öğrenecek.

Oturumlar birçok farklı teknolojiyi içeriyor. Bunlara örnek olarak; Android, Google Cloud Platform, TensorFlow ile Yapay Öğrenme, Web.dev, Firebase, Google Assistant ve Flutter örnek olarak verilebilir.

Katılımcılar

2019 DevFest’e, 100 farklı ülkeden 138.000 geliştirici katılmıştı. 2020 etkinlikler için farklı bir yıl olmasına karşın, GDG (Google Geliştirici Grupları), bu küresel etkinlikte sanal olarak bir araya gelmek için topluluklarını canlandırıyorlar.

DevFest’e goo.gle/devfest adresinden katılabilirsiniz.

Exit mobile version