Xbox Tarafından PlayStation’a Karşı Atak

Xbox patronu Phil Spencer, Kotaku ile yakın tarihli bir röportajında, yeni Bethesda oyunlarının PlayStation’da piyasaya sürülmesi gerekmediğini söyledi. Microsoft, Xbox’ın arkasında yakın zamanda Bethesda’nın ana şirketi ZeniMax Media’yı rekor bir fiyata satın aldı.

Bu anlaşmanın ardından, satın almanın Microsoft’a yeni nesil konsol savaşlarında büyük bir avantaj sağlayacağı ve Bethesda oyunlarının bile artık PlayStation konsollarında piyasaya sürülmeyeceği söylendi. Şimdi, Xbox patronu Phil Spencer yeni bir röportajda PlayStation ile meydan okurcasına konuştu. Bu duyuruların ardından, gelecekteki Bethesda oyunları PlayStation’da yayınlanmayacak gibi görünüyor.

Yeni Bethesda oyunu PlayStation’da yayınlanmayabilir:

Kotaku’nun Stephen Totilo’yla yaptığı bir röportajda Spencer’a, Microsoft’un 7,5 milyar dolarlık Bethesda satın alımını PlayStation konsollarında The Elder Scrolls 6 satmasaydı telafi edip edemeyeceği soruldu. Bu soruyu yanıtlarken, “Evet,” diye devam etti Spencer, “Anlaşmanın bizim için işe yaraması için bu oyunları desteklediğimiz platformlardan başka bir platforma göndermem gerekmiyor.” Bu anlaşmanın bu şekilde diğer oyunculardan oyun almak için yapılmadığını söyleyen Spencer, daha fazla kişinin oynayabilmesini istediklerini de ifade etti. PlayStation konsolları için Bethesda oyunlarını piyasaya sürmeyerek Microsoft milyonlarca dolara mal olacak. Ancak Spencer’ın Kotaku’ya yaptığı açıklamalar, şirketin bu konuda çok rahat olduğunu gösteriyor.

Xbox’ın neler planladığını daha önceki yazılarımızda yazmıştık. Tıklayarak öğrenebilirsiniz

Görkem Çetinkaya

Ben Görkem. Doğuş Üniversitesi Grafik tasarım bölümü mezunum. 5 yaşından bu yana oyunlar ve teknoloji ile iç içeyim. Onun dışında resim çizmeyi, bisiklet sürmeyi, dizi-film seyretmeyi, fotoğraf çekmeyi kısaca sanat ile iç içe olmaya bayılıyorum. Instagram | Twitter | Flickr | LinkedIn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: