XBOX Series S ve Series X Türkiye Fiyatları Açıklandı!

Birkaç gün önce XBOX kanadı çıkaracağı iki konsolu (Series S ve Series X) duyurmuştu. Genel olarak Series S’in fiyatı 300 dolarken Series X’in ise 500 dolar olacağı kesinleşmişti.

Bu fiyatlar açıklandığından beri Türk oyuncular olarak acaba Türkiye de ne kadara satılabilir diye düşünür olmuştuk. Çok geçmeden cevabını öğrendik ama bu cevap bizi memnun etti mi derseniz işte orasını söylemek biraz zor.

Yapılan resmi açıklamalara göre XBOX Series S Türkiye de 4599 TL olacakken XBOX Series X ise 7499 TL olacakmış ve ön sipariş tarihi olarak da 22 Eylül çıkış tarihi ise 10 Kasım olarak belirlenmiş.

XBOX Series S PS5 Büyük Darbe Vurdu!XBOX Series S PS5 Büyük Darbe Vurdu! yazımda XBOX Series S için 3500 veya 4000 bandında olabileceğini söylemiştim ama açıkçası bu fiyat beni bile şaşırttı. Bazı arkadaşlar söylemeden açıklığa kavuşturayım, bilenler bilir Kasım ayında ÖTV vergisi şu an konsollar da %50 iken Kasım ayında %20 düşmesi bekleniyor bu durumda bu konsolların fiyatları düşmez mi sorusunun cevabı maalesef hayır çünkü bu fiyatlar çıkış gününe göre ayarlanıyor. Yani bu fiyatlar yükselebilir ama düşeceğini pek düşünmüyorum.

Maalesef ülkemizde konsol fiyatlarının pahalı olması bize XBOX Series S ve X gibi deneyimleri kaçırmamızı sağlıyor. Umarız bu durum en kısa zamanda çözülür.

Barış Karakiraz

Merhaba ben Barış Karakiraz. Siyaset bilimi ve Uluslararası ilişkiler öğrencisiyim. 21 yaşındayım, İngilizce ve Rusça konuşabiliyorum. Küçüklükten beri oyun ve teknolojiye, bölümüm nedeniyle de Türk ve Rus siyasetine ilgim var. Bildiklerimi anlatmayı seven ve sabahtan akşama kadar tartışabilen gıcık insanlardan biriyim. Instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: