Microsoft, Bethesda’yı Satın Aldı!

Bugün Microsoft, Bethesda Softworks’ün de içinde bulunduğu ZeniMax Media şirketini satın aldığını duyurarak oyun dünyasını sallayacak bir hamlede bulundu.

XBOX Bethesda
Microsoft Bethesda’yı Satın Aldı

Pete Hines’in Bethesda’nın konuyla ilgili olarak “Ana nokta, biz hala Bethesda’yız. Dün yaptığımız oyunlarla aynı oyunlar üzerinde, yıllardır çalıştığımız aynı stüdyolarla çalışmaya devam edeceğiz ve bu oyunlar bizim tarafımızdan yayımlanacak. Öyleyse neden böyle bir değişiklik? Çünkü bu bize ilerde çok daha iyi oyunlar yapma imkanı sağlayacak. Microsoft olağanüstü bir ortak ve bize bizi daha iyi geliştirici ve yapımcı yapacak kaynaklara ulaşma imkanı sağlıyor. Biz de bunun sizlere daha iyi oyunlar oynama imkanı sağlayacağına inanıyoruz. Kısacası, biz değişimin daha iyi olma yolunda önemli bir adım olduğuna inanıyoruz. Kendimizi daha iyi olmak için zorlamaya inanıyoruz. Yenilikler yapmak, büyümek için.”.

Jason Schreier’e göre Microsoft ZeniMax’i satın almak için 7.5 milyar dolar civarında ödeme yaptı.

Peki ya bu PlayStation için ne demek oluyor? Phill Spencer’ın söylediğine göre bu geliştiriciler artık Xbox takımının bir parçası oldular. Şu an için The Elder Scrolls VI ve Starfield gibi çıkmak üzere olan oyunların Xbox’a özel olup olmayacağını bilmiyoruz. Bu konuyla ilgili resmi açıklamaları beklememiz gerekiyor.

Kaynak:

https://bethesda.net/en/article/1iLtcvwY6Nb1GeKADyDUEX/why-microsoft-is-the-perfect-fit

Süleyman Karakaşoğlu

Merhaba, ben Süleyman. 24 yaşındayım, yazılım mühendisiyim. Yazılım ve teknoloji küçük yaşlarımdan beri ilgilenmekten en çok keyif aldığım hobilerim. Uygun zamanlarda yazılıma yönelik eğitim veriyorum çünkü yazılımla ilgili bildiklerimi paylaşmaktan keyif alıyorum. Bunların yanında müzikle uğraşmayı ve bilgisayar oyun oynamayı da seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: