Clubhouse Nedir?

Günden güne hayatımıza yeni yeni sosyal medya platformları giriyor. Reddit, Tiktok vs derken şimdi de Clubhouse diye bir uygulama popüler olmaya başladı. Peki nedir bu uygulama? Kendini diğer sosyal medya uygulamalarından nasıl ayırıyor? Bu uygulamaya girebilmek için davetiye mi lazım? Bu yazımızda size Clubhouse uygulamasını tanıtmaya çalışacağız.

Bu uygulama, 2020’de Alpha Exploration Co. yazılım şirketi tarafından geliştirilmiş, sesli sohbet odaları aracılığıyla etkileşim imkanı sunan bir sosyal ağ platformudur. Facebook ve Instagram’dan farklı olarak video ve fotoğraf paylaşımı yapılmayan Clubhouse uygulamasında, kullanıcılar ilgilerini çeken konularda sohbet odalarına dahil olup sesli etkileşim yoluyla tartışmalara katılabiliyor.

ClubHouse Nasıl Üye Olunur?

Şu an için sadece iOS kullanıcılarına sunulan uygulamayı öncelikle cihazınıza indirmeniz gerekiyor. Kullanıcı adı seçilip SMS yoluyla hesap doğrulaması yapıldıktan sonra Clubhouse, hesabınızı bekleme listesine alınıyor. Halihazırda uygulamayı üye olan bir kullanıcının davetiye göndermesi durumunda bekleme listesine girmeden üyelik işleminiz tamamlanıyor. Yani bir uygulamaya girmek için uygulamanın sizi kabul etmesi gerektiği fikri bize mantıklı gelmiyor. Üyelik işlemler tamamlandıktan sonra hobilerinize göre odalara girip insanlarla sesli etkileşim yoluyla konuşabilirsiniz. Twitter da son günlerde popülerliği ünlüler tarafından arttı.

ak ak ak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak akak ak

Barış Karakiraz

Merhaba ben Barış Karakiraz. Siyaset bilimi ve Uluslararası ilişkiler öğrencisiyim. 21 yaşındayım, İngilizce ve Rusça konuşabiliyorum. Küçüklükten beri oyun ve teknolojiye, bölümüm nedeniyle de Türk ve Rus siyasetine ilgim var. Bildiklerimi anlatmayı seven ve sabahtan akşama kadar tartışabilen gıcık insanlardan biriyim. Instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: