Site icon GenclerNeBiliyo

Amazon, ‘Hırsız Kovalayan’ Drone’u Always Home Cam’i Duyurdu

Amazon bildiğimiz gibi sadece bir e-ticaret ve bulut şirketi olmasının yanında pek çok tüketici elektroniği ürüne de sahiptir. Teknoloji departmanıyla dikkatimizi çeken Amazon, bu sefer evimizin güvenliğini sağlayacaklarını iddia ediyorlar. Amazon, bugün gerçekleştirmiş olduğu etkinlik ile bize yeni ürünlerini tanıttılar. Bu etkinlikte en çok dikkat ürünlerden biriyse “Ring Always Home Cam” oldu.

Adından da anlaşılabileceği üzere her zaman evde bulunan bir kamera olan Always Home Cam, diğer tek bir noktaya sabitlenen statik güvenlik kameraların aksine kompakt, hafif ve otonom uçuş desteği sağlayan bir iç mekan drone’una entegre edilmiş durumda. Ürünün amacı siz evde yokken, evdeki akıllı alarm sisteminden izinsiz bir giriş bildirimi aldığınızda, Always Home Cam’i akıllı telefonunuzla kontrol ederek evin içinde sanal bir gezinti gerçekleştirebiliyorsunuz ve olası hırsızı görüntüleyebiliyorsunuz.

Şu an için cihaz hakkında pek bir bilgimiz olmasa da gelecek yıl piyasaya çıkacağını biliyoruz. Amazon, bizim için cihazı tanıtan kısa bir video yayınladı. İşte o video;

Exit mobile version