16 Eylül Playstation 5 etkinliği

Dün yapılan Playstation 5 lansmanında Xbox’ın Xbox Series S’in ve Xbox Series X fiyatlarını da açıklamasının ardından Sony beklenilen fiyatların daha altında bir fiyat sunarak oyuncuların beğenilerini kazandı. Yanı sıra oynanışları ile paylaşılan oyunlar arasında uzun süredir beklediğimiz oyunlar da mevcut.

Fiyat listemiz şöyle;

Bizim ise beklediğimiz tahmini fiyatlar 7.500 TL ve 4.500 TL. Tabi ki iş konsolu almak ile bitmiyor artan kur miktarları oyuncuların oyun almalarının da önünde bir engel. Yeni nesilde oyunların fiyatları da 550 TL’den başlayacak gibi gözüküyor.

 • FINAL FANTASY XVI

FINAL FANTASY XVI, Naoki Yoshida (FINAL FANTASY XIV, DRAGON QUEST X) tarafından üretilen ve Hiroshi Takai (FINAL FANTASY XIV, THE LAST REMNANT) tarafından yönetilen tamamen yeni bir bağımsız tek oyunculu aksiyon RPG oyunudur.

 • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Miles Morales, Insomniac Games tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından PlayStation 5 için yayımlanması planlanan bir aksiyon-macera oyunudur. 2018’de geliştirilen Marvel’s Spider-Man oyununu devamı niteliğindedir.

 • Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy, dünyada ilk kez Harry Potter kitaplarında tanıtılan, sürükleyici, açık dünya aksiyon RPG setidir. Artık aksiyonun kontrolünü ele alabilir ve büyücülük dünyasında kendi maceranızın merkezinde olabilirsiniz. Fantastik canavarları keşfedip keşfederken, karakterinizi özelleştirip iksirleri hazırlarken, büyü yapma konusunda ustalaşarak, yetenekleri yükseltirken ve olmak istediğiniz sihirbaz olarak tanıdık ve yeni konumlarda bir yolculuğa çıkın.

 • Call of Duty®: Black Ops Cold War

Call of Duty: Black Ops Cold War, Treyarch ve Raven Software tarafından geliştirilen ve Activision tarafından yayınlanacak yeni bir birinci şahıs nişancı video oyunudur. Black Ops serisinin altıncı ve genel Call of Duty serisinin on yedinci oyunudur.

 • Resident Evil Village

Capcom tarafından geliştirilen ve yayınlanan yeni bir hayatta kalma korku video oyunudur. Resident Evil serisinin onuncu büyük bölümü ve Resident Evil 7: Biohazard’ın devamı olacak.

 • DEATHLOOP

Arkane Studios tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından yayınlanan, Windows için ve başlangıçta PlayStation 5’te, 2021’in ortalarında zaman ayarlı konsola özel olarak piyasaya sürülecek bir aksiyon-macera oyunudur.

 • Devil May Cry 5 Special Edition

Capcom tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir aksiyon-macera hack and slash video oyunudur. Mobil oyunları saymayan franchise’daki altıncı ve ana Devil May Cry serisinin beşinci oyunudur.

 • Oddworld Soulstorm

Oddworld Inhabitants tarafından geliştirilen ve yayınlanan yeni bir platform oyunudur. 2014’ün Oddworld’sinin devamı olacak.

 • Five Nights At Freddy’s: Security Breach

Five Nights at Freddy’s: Help Wanted, Oculus Quest için bir sanal gerçeklik deneyimidir. FNaF: HW, Five Nights evreninde geçen klasik ve orijinal mini oyunların bir koleksiyonudur. Yeni ve klasik Five Nights at Freddy’s ™ deneyimlerinden oluşan bir koleksiyonda en sevdiğiniz katil animatroniklerle korkunç karşılaşmalarda hayatta kalın.

 • Demon’s Souls Remake

FromSoftware tarafından SCE Japan Studio gözetiminde PlayStation 3 için geliştirilmiş bir aksiyon rol yapma oyunu bu sefer yenilenmiş ve remake yemiş bir şekilde PlayStation 5 de karşımıza çıkacak

 • Fortnite

Fortnite ı az çok bilmeyeneniz yoktur, bu sefer ise karşımıza PlayStation 5 ile çıkıyor.

 • God of War: Ragnarok

Uzun süredir beklediğimiz Sony‘nin Santa Monica stüdyosu tarafından geliştirdiği God of War serisinin devam oyunu God of War: Ragnarok için çok küçük bir teaser paylaşılmasına rağmen daha ilk saniyesinden oyuncuları çok büyük bir heycan ve bekleyişe soktu. Tahminimiz üzere 2021 yılı ortalarına doğru çıkış yapacak oyun umarız yıl sonuna atılmaz.

Görkem Çetinkaya

Ben Görkem. Doğuş Üniversitesi Grafik tasarım bölümü mezunum. 5 yaşından bu yana oyunlar ve teknoloji ile iç içeyim. Onun dışında resim çizmeyi, bisiklet sürmeyi, dizi-film seyretmeyi, fotoğraf çekmeyi kısaca sanat ile iç içe olmaya bayılıyorum. Instagram | Twitter | Flickr | LinkedIn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: