Site icon GenclerNeBiliyo

KIRMIZI ODA DİZİSİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

TV8 Kırmızı Oda konusu ve oyuncuları kimler? Dizi 1. bölüm tanıtım fragmanı  yayınlandı!

TV8’in yeni dizisi Kırmızı Oda izleyicilerden büyük ilgi topladı. Yazar ve psikiyatrist Gülseren Budaycıoğlu’nun gerçek hayat hikayelerini anlattığı Günahın Üç Rengi ve Hayata Dön eserlerinden uyarlanan dizi her Cuma TV8’de yayınlanmaktadır.  Peki Kırmızı Oda dizisinin konusu nedir ve Kırmızı Oda dizisinde kimler oynuyor? Kırmızı Oda hakkında merak edilenler.

Başrolünde Binnur Kaya, Songül Öden, Meriç Aral, Ecem Uzun ve Tülin Özenin yer aldığı Kırmızı Oda her Cuma TV8’de yayınlanmaktadır. İlk bölümünden beri izlenme rekorlarını kıran Kırmızı Oda dizisinin konusu nedir?

EVRİM ALASYA, MELİHA

Kırmızı Oda dizisi bir psikiyatri kliğinde geçmektedir. Psikiyatri kliğine başvuran hastaların hayat hikayelerini konu alan Kırmızı Oda dizisi şu an için Meliha, Mehmet ve Ala karakterlerine yer vermiştir. Her karakterin gerçek hayattaki farklı konulara değinmesi diziyi ilgi çekici hale getiriyor. İlk olarak Evrim Alasya’nın canlandırdığı Meliha karakterinin hayat hikayesini anlatılmaktadır. Bir hayat kadını olan annenin kızı olan Meliha intihar etmek üzereyken kızının engel olmasıyla hayata geri döndürülüyor. Daha sonrasında Doktor Hanımla tanışan Meliha’nın hayat hikayesi izleyici derinden etkiledi. Meliha’nın hayat hikayesinde şu an için annesi, babası ve ablasından bahsedilse de ilerleyen zamanlarda kızının da dahil olacağı söyleniyor.

SALİH BADEMCİ, MEHMET

Salih Bademci’nin canlandırdığı Mehmet karakteri boşanma aşamasında olduğu eşi ile çift terapisi için kliniğe başvurmuştur. Çocukluğunda şiddete maruz kalan Mehmet’in eşine ve çocuklarına da şiddet uygulamasını ve bu şiddet zincirlemesinin nasıl devam ettiğini konu almaktadır.

MELİSA SÖZEN, ALYA

Melisa Sözen’in canlandırdığı Alya karakteri 2. Bölümünde karşımıza çıkıyor.Üstün zekalı olduğu öngörülen ve hukuk fakültesini birincilikle bitiren Alya karakteri sergilediği tuhaf tavırları ve görüntüsüyle izleyicinin dikkatini çekti. Şu an için Alya karakterinin hayat hikayesi belli olmasa da ilerleyen bölümlerde oldukça dikkat çekeceği belli.

Binnur Kaya, Doktor Hanım

Kırmızı Oda dizisinin ana karakteri olan Doktor Hanımı Binnur Kaya canlandırmaktadır. Psikolojik tedavi için başvuran hastaların hayat hikayelerini bizlere aktaran doktor hanım karakteri aynı zamanda hastalarının davranış ve duygu çözümlemelerini yargılamadan yol göstermesi izleyicinin olay örgüsünü kolayca kavramasına yardımcı olmaktadır. Doktor Hanım hastalarıyla olan iletişiminin onların hayat hikayelerine göre şekillenmesi dizide farklılık yaratmaktadır. Dizinin en gizemli karakteri olan Doktor Hanımın şu an için ismi dahi bilinmese de ilerleyen zamanlarda bu durumun değişeceği söyleniyor.

Son olarak Kırmızı Oda dizisinde yer yer gözümüze çarpan rüzgar gülü detayı ne anlama gelmektedir. Yüksek Öğrenimde Rehberliği Tanıtma ve Rehber Yetiştirme (YÖRET) Vakfı tarafından başlatılan ‘Şiddetsiz Toplum İçin Rüzgar Gülü’ kampanyasını temsil etmektedir.

Exit mobile version