Seydi Murat Koç’un Ertesi Gün Sergisi

Seydi Murat Koç’un 30 Mart 2021’de başlayan ”Ertesi Gün” adlı sergisi 30 Nisan 2021 tarihine kadar Ferda Art Platform’da ziyaret edilebilir.

Seydi Murat Koç’un Ertesi Gün adlı sergisi 30 Nisan tarihine kadar Ferda Art Platform’da ziyaret edilebilecek. Koç’un kendine özgü pratiğiyle birlikte izleyiciye sunulan,hayvanların ve bitkilerin hakimiyeti ele geçirdiği bir distopyadaki modern kent manzaraları, sanatçının çizim ve resim arasında yaptığı güçlü sentezle varoluyor.

Üretim süreci boyunca farklı medyumlardan yararlanan Koç, kalın renkli boya tabakalarıyla çizdiği distopik desenleri beyaz impastoyla kaplıyor ve yüzey ile altta yatan renkli zemin arasında yarattığı karşıt bağlantıyla doğa ve insanlık arasındaki varoluşsal mücadeleye dikkat çekiyor.

Endüstriyel görünümlü terk edilmiş şehirleri anıtsal mezar taşları görünümünde sunan sanatçı, sergide yer alan Anadolu endemik çiçekleri figürleriyle de doğanın bu evrendeki hakimiyetini ön plana çıkarıyor. Ertesi Gün, günümüz dünyasında yaşanan olaylara eleştirisel bir bakış açısıyla yaklaşırken aynı zamanda da her zaman bu günlerin de ertesi olduğunu izleyiciye hatırlatıyor.

Seydi Murat Koç kimdir?

Seydi Murat Koç - Güncel sanatı keşfedin

Seydi Murat Koç 1981 yılında Akşehir’de doğdu. 1998 yılında girdiği Marmara Üniversitesi Resim Ana Sanat Dalı’ndan, 2002 yılında mezun oldu. 2006 yılında aynı üniversitede yüksek lisans eğitimini tamamladı. Halen Doğuş Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Bugüne kadar 15 kişisel sergi gerçekleştirdi ve 150’nin üzerinde ulusal ve uluslararası sergide yer aldı. RH+sanat Dergisi “2005 Yılı Genç Ressamı“, 2010 yılı 70. Devlet Resim ve Heykel Yarışması Başarı Ödülü gibi ödülleri içeren 18 ödüle layık görüldü.

Ferda Art Platform;

Adres: Teşvikiye Mah. Maçka cad. No:37 Kat:5 Ralli Apt, 34365 Şişli/İstanbul
Telefon: 0(533) 653 42 53

Görkem Çetinkaya

Ben Görkem. Doğuş Üniversitesi Grafik tasarım bölümü mezunum. 5 yaşından bu yana oyunlar ve teknoloji ile iç içeyim. Onun dışında resim çizmeyi, bisiklet sürmeyi, dizi-film seyretmeyi, fotoğraf çekmeyi kısaca sanat ile iç içe olmaya bayılıyorum. Instagram | Twitter | Flickr | LinkedIn

%d blogcu bunu beğendi: