İnfografik CV nedir? Nasıl hazırlanır ?

Klasik CV ve İnfografik CV nedir?

Klasik CV nedir?

Klasik CV standart Word dokümanı formunda olan veya kariyer sitelerinde hazırlanan CV’lerdir. İş başvurularında en çok tercih edilen CV türü klasik CV’dir. Bir önceki yazımızda klasik cv nasıl hazırlandığını bahsetmiştik.

İnfografik cv nedir?

İnfografik CV’ler son zamanlarda dikkat çekmektedir. İş alım uzmanlarının dikkatini çekmek konusunda oldukça etkilidir. Görsel anlamda da birçok çeşitleri vardır. İnfografik CV de yer alan uzun cümleler yerinde görsel şablonlar tercih edilmektedir.

Neden infografik cv kullanmalıyız?

  • İletmek istediğimiz mesajları kısa ve net anlatabilmek için
  • Karışık bilgileri anlaşılır ve sade hale getirmek için
  • Bilgileri karşılaştırması yapabilmek için
  • İstatiksel bilgiler vermek için

Peki infografik CV nasıl hazırlanır?

İnfografik CV hazırlamak göründüğü kadar zor değildir aksine oldukça eğlencelidir. Bildiğimiz üzere Word metin hazırlamak üzerine kurulu bir sistemdir. İmkânsız olmasa da Word kullanarak infografik cv hazırlamak uzun vakitlerinizi alacaktır.  İnfografik CV hazırlamanın en kolay yolu power point kullanmaktır. Belirlediğiniz şablonlarla çeşitlendirebilirsiniz.  İnfografik CV olarak örnek vermek gerekirse Elon Musk’ın Cv’sini incelyebiliriz.

Renk ve görsel karmaşa olmadan en net şekilde hazırlanmıştır. Siz de infografik CV hazırlarken yeteneklerinizi yüzdesel olarak sıralayarak gösterebilir ve tek bir sayfada net şekilde özgeçmişinizi temsil edebilirsiniz.

CV’ler hakkında bir diğer yazımız : https://genclernebiliyo.com/cv-hazirlamanin-puf-noktalari-nelerdir-nelere-dikkat-etmeliyiz/

İrem Çakır

Merhabalar ben İrem Çakır siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler öğrencisiyim aynı zamanda işletme eğitimi almaktayım. Toplumsal konular, kişisel gelişim, siyaset ve tarihle ilgilenmekteyim. Bölümüm ve kişilik tipim gereği farklı konuları araştırmak ve tartışmak bu hayattaki en büyük eğlencemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: