Faydalı, Keyifli ve İlgi Çekici Uygulama ve İnternet Siteleri

ABLO

Ablo, dünya üzerindeki tüm kullanıcılarına, nerede ve hangi ülkede olursa olsun, rastgele bir şekilde birbirleriyle iletişim kurabilecekleri ücretsiz, keyifli bir ortam sağlıyor. En önemli kullanım şartı 18 yaşını doldurmuş olmanızdır. Olur da 18 yaşından küçük olduğunuz herhangi bir şekilde anlaşılırsa uygulama sizi atma hakkına sahiptir. Peki bu uygulamanın güçlü yönleri nelerdir? Öncelikle bu uygulamanın en büyük avantajı tarafların kendi dillerini kullanması ve mesajların karşı tarafa tarafın kullandığı dil ile iletilmesi. Bu sayede anlam bakımından iletişim kuvvetlidir. Herkesin bir profili mevcuttur ve eğer sohbet etmek istemediğiniz biri ile karşılaşırsanız sohbetten çıkabilirsiniz. Tabii ki dezavantajları da vardır. Uygulamaya başladığınız anda size flört etmek veya uygunsuz ifade ve içerik kullanmak yoktur gibi uyarılar gelse de uygulamayı amacının dışında kullanan insanlar da mevcuttur. Bir diğer nokta ise çok fazla olmasa bile iletişim kurabileceğiniz insan sayısı kısıtlıdır. Bu yüzden çok fazla eşleştiğiniz insanla konuşmayı es geçmemeniz.

SKYVIEW LITE

Yine ücretsiz bir uygulama olan Skyview daha çok meraklılarına hitap eden yine de ilgi çekici uzay, yıldızlar ve gezenlerle alakalı bir platformdur. Uygulama için üyelik gerekmez. Direkt olarak kamera açılır ve telefonunuzu ya da kullandığınız teknolojik aleti gökyüzüne kaldırdığınız zaman üstünüzde bulunan bütün yıldızları, takımyıldızlarını ve gezegenleri görebilirsiniz. Havanın açık ve özellikle karanlığın yoğun olduğu yerlerde yıldızlar çıplak gözle daha etkili görünür. Bu uygulama ise bakışınızı ve görüşünüzü daha keyifli ve etkili hale getirecektir.

PLANTSNAP

Meraklılarını yakından ilgilendirse de yine hoş bir uygulama ile devam edelim: PlantSnap. Bu tatlı uygulama çevremizde gördüğümüz bin bir çeşit değişik bitkiler, ağaçlar, çiçekler veya yapraklar hakkında kolay bilgi erişimi sağlayan onları bize tanıtan ücretsiz bir bahçe niteliğindedir. Burada, yine kameranız ile bitkinin fotoğrafını çekerek seçeneklere göz atıp bitkiyi seçebilir ve bitki hakkında açıklama, bilgi ve bitkinin künyesine erişebilirsiniz. Ayrıca keşfet kısmından dünya üzerinde bir bölgedeki bitkileri görebilir hatta satın almak isterseniz satış sayfasına bile yönlendirilirsiniz.

ACADEMIA VE RESEARCHGATE

Araştırma yapmayı ve okumayı sevenler, akademikler ve evet yeni bilgi ve fikir avcıları… Hadi buraya! Ücretsiz, teknolojik ve sınırsız iki büyük internet kütüphanesinden bahsetmeden olmaz. Yaptığınız üyelik işleminden sonra gireceğiniz her başlık veya anahtar kelime size birçok araştırma, deneme ve makale sunacaktır. Bu bilgiler aradığınız her dilde, akademik ya da daha amatör şekilde karşınıza çıkar. Bu sebeple bazı çalışmalar gizlidir. Erişmek için yayınlayan kişiden talep edebilirsiniz. Academia hem bir internet sitesi hem de uygulama olarak mevcuttur fakat ReaserchGate bir internet sitesidir. Bunlara ek olarak tabii ki siz de bu platformlar sayesinde çalışmalarınızı paylaşabilirsiniz.

(https://www.researchgate.net/) (https://www.academia.edu/)

GNOOSİC

Kaç yaşında olursa olsun tarzı ve tavrı değişse de insana ve hayatının her köşesinde izi bulunan müziğe ait bir internet sitesi: Gnoosic. Keşif yaparken saatlerinizi harcayabilirsiniz. Bu sitenin sistemi basit. Dinlediğiniz, hayranı olduğunuz ve kulağınıza hoş gelen şarkıcıları veya müzik gruplarını arama panellerinin içine yazıyorsunuz ve devam ettiğiniz zaman aynı tarzda, bilinen veya az bilinen tek tek opsiyonlarla karşılaşıyorsunuz. Size verilen öneriyi dinledikten sonra beğenmediniz mi? Beğenmedim butonuna basarak bir sonraki öneriye hazır olun. Eğer beğendiyseniz ise beğendim butonuna basarak aradığınızı bulmuş ya da bir sonraki öneri ile bir adım daha aradığınıza yaklaşmış oluyorsunuz. İyi dinlemeler…

(https://www.gnoosic.com/)

Nazlı Öztürk

Merhabalar ben Nazlı Öztürk. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler öğrencisiyim ve 21 yaşındayım. Düşünmek, sorgulamak ve analitikleşmek üzere edindiğim yönlerimi pratikte gerçekleştirmek, kendimce aktarmak ve sunmak adına sizlerleyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: