Yeni iPhone 12 Serisine Merhaba!

Apple Park’ta dün yine bir etkinlik vardı. Bu etkinlik ile birlikte yeni iPhone 12 ve birçok yeni Apple teknolojisi Apple Park’tan, Apple takipçilerine duyuruldu.

APPLE PARK
Daniel L. Lu (user:dllu) – Yükleyenin kendi çalışması, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69553418

Homepod Mini

Etkinlikte ilk başta Tim Cook tarafından tanıtılan ilk ürün HomePod Mini oldu. Maalesef Türkiye’ye gelmeyeceğini ve hatta Türkçe dil desteğini kapsamayacağını bilsek bile, yeni HomePod’u görmek bizi heyecanlandırdı. Bu Hoparlör Türkiye’de satılmasa bile, bir Yurtdışı seyahatinizde veya Yurt dışındaki akrabalarınız sayesinde yeni bir Homepod’u satın alabilirsiniz. Tabi yine de hatırlatmakta fayda var Türkçe dil desteği yok. Yurt dışında yeni HomePod mini 99 dolar fiyatında satışa sunulacak (786,63 TL)

Yeni HomePod mini 99 dolar fiyatında satışa sunulacak (786,63 TL)

iPhone 12

Yeni iPhone 12’nin tasarımı gösterildi. Daha önce sızıntı görselleriyle neredeyse birebir uyuşan yeni tasarımıyla iPhone12, 5S’den alışkın olduğumuz aliminyum ve %11 daha ince çerçeve tasarımıyla bizleri karşıladı. Hemen sonrasında ise iPhone 12’nin 5 adet renk seçeneği tanıtıldı. Siyah,beyaz, kırmızısu yeşili ve mavi renkleriyle tanıtılan yeni iPhone12’nin, geçmişteki iPhone’lara göre düşmelere 4 kat daha dayanıklı olduğunun altı çizildi

Hepimizin büyük bir heyecanla beklediği A14 Bionic, renk seçeneklerinin hemen sonrasında bizi karşıladı. 6 çekirdekli A14 Bionic, iPhone 12’yi en hızlı telefon olarak zirveye oturttu. Daha sonrasında ise A14 Bionic’in oyun kalitesi gündeme geldi. Yeni nesil iPhone işlemcilerinin bir Konsol performansı sunacağını söyleyen Apple, en hızlı oyun performansını yeni iPhone12 ile birlikte sunuyor. Çok kısa bir A14 gösteriminden sonra hemen NFC özelliğine değinildi.

Hepimizin merak ettiği kamera performansı ise karşımızda! Artık gece moduna sahip 12 megapiksellik geniş açı kamerası ve yine 12 megapiksel çözünürlüğe sahip bir ana kamera ile iPhone 12 bizleri karşıladı. Geniş açı kamerasında artık gece modunu hepimiz bekliyorduk. Apple, bugün gerçekleştirdiği etkinlik ile birlikte artık bu beklentimizi karşıladı. Yeni kameraların tanıtımından sonra ise canlı yayında Gece Modu ile birlikte çekilmiş fotoğraflara yer verildi.

iPhone 12 Mini karşımızda!

5.4 inç ekran boyutuna sahip yeni iPhone 12 Mini, iPhone tarihinde bir ilk olarak tanıtıldı. Boyut olarak ise iPhone 6 ile aynı boyutlarda olan iPhone 12 Mini, yine iPhone 12 ile aynı özelliklere ve aynı renk seçeneklerine sahip. Yeni iPhone 12 Mini ile birlikte ise 6 metreye kadar dayanıklı suya ve toza dayanıklı IP68 sertifikası da tanıtıldı. Hemen sonrasında ise fiyatlara yer verildi. Yeni iPhone 12’nin fiyatı 800 dolar iken, yeni iPhone 12 Mini’nin fiyatı ise 700 dolar.

iPhone 12 Pro ve Pro Max

Serinin 3. ürünü iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max ise Mini modelinin hemen sonrasında bizleri karşıladı. Yeni iPhone12 Pro 5.8 inç boyutu ile tanıtılırken yeni iPhone12 Pro Max 6.7 inç ekran boyutu ile tanıtıldı. iPhone12 Pro ve Pro Max yine güçlerini A14 Bionic işlemcisinden alıyor ve yine “Max” modelinden alışkın olduğumuz 3. Kamera Pro Max modeline eklendi

Her ne kadar detay ile karşılaşmasak bile 128, 256 ve 512 GB depolama desteği ile yeni iPhone12 Pro’nun fiyatı 999 dolar, iPhone12 Pro Max’ın fiyatı 1090 dolar olarak tanıtıldı.

Batarya ve kutu içeriği gibi hepimizin merak ettiği konuları ne yazık ki gündeme getirmeyen Apple, canlı yayının sonunda Tim Cook ile birlikte tüm programı özetledi. Hemen programın sonunda ise iPhone 11 fiyatının 599 dolara düştüğünü belirten Apple, etkinliğini Tim Cook’un teşekkürleri ile sonlandırdı.

Yeni iPhone12 ve iPhone12 Pro serisi için ön sipariş tarihi 16 Ekim, satışa sunulma tarihi ise 26 Ekim olarak duyurulurken, iPhone Pro Max ve iPhone12 Mini için ön sipariş tarihi 6 Kasım ve satışa sunulma tarihi 13 Kasım olarak duyuruldu.

Twitter da iPhone12 için Yorumlar ve Tepkiler

Bu sadece tahmini

Diğer Teknoloji ve Apple haberlerimiz için tıklayınız

Barış Karakiraz

Merhaba ben Barış Karakiraz. Siyaset bilimi ve Uluslararası ilişkiler öğrencisiyim. 21 yaşındayım, İngilizce ve Rusça konuşabiliyorum. Küçüklükten beri oyun ve teknolojiye, bölümüm nedeniyle de Türk ve Rus siyasetine ilgim var. Bildiklerimi anlatmayı seven ve sabahtan akşama kadar tartışabilen gıcık insanlardan biriyim. Instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: