Ankara’da 68 tane Köpeğin Ses Tellerini Almışlar!

Her geçen gün kulaklarımıza inanamayacağımız haberlerle karşılaşıyoruz. Yine bir habere göre Ankara’da bir bodrum katında 68 tane köpeğin ses tellerini almışlar.

Ankara’nın Keçiören ilçesinde bir ihbar üzerine gerçekleştirilen denetimlerde bir binanın bodrum katında hayvanların yaşamasına elverişli olmayan koşullarda farklı cinslerde 23’ü yavru toplam 68 köpek bulundu. Köpekler kafeslerine koyularak olay yerine gelen Keçiören Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerine teslim edilirken, hayvanların gözlerindeki korku bir hayvansever tarafından çekilen görüntülere yansıdı. Ayrıca hayvanların ses tellerinin bir veteriner tarafından alındığı iddia edildi.

Cezaları

Yakalanan şüpheliye, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu 5’inci maddesi gereğince hayvan başına 181 TL olmak üzere toplamda 12 bin 308 TL cezai işlem uygulandığı, ayrıca olayın sorumluları hakkında adli işlem başlatıldığı öğrenildi. GenclerNeBiliyo ekibi olarakbu cezayı kesinlikle yeterli bulmuyor ve haklarını savunamayan hayvanların korunması ve bu tür olaylarla bir daha yüzleşmemek için yeni hayvan yasasının meclisten geçmesini istiyoruz.

Hayvanları Koruyun bugün siz onları korumazsanız ve insanlığınızı kaybederseniz yarın kimse sizi korumaz!

Barış Karakiraz

Merhaba ben Barış Karakiraz. Siyaset bilimi ve Uluslararası ilişkiler öğrencisiyim. 21 yaşındayım, İngilizce ve Rusça konuşabiliyorum. Küçüklükten beri oyun ve teknolojiye, bölümüm nedeniyle de Türk ve Rus siyasetine ilgim var. Bildiklerimi anlatmayı seven ve sabahtan akşama kadar tartışabilen gıcık insanlardan biriyim. Instagram

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

%d blogcu bunu beğendi: